Veľká noc v záhradkách

///Veľká noc v záhradkách

Keďže sa nám blíži Veľká noc, čo tak ju preniesť aj do svojich záhradiek? Aj v nich vedia pekne vyniknúť veľkonočné dekorácie alebo typické jarné kvietky, ktoré sú taktiež neoddeliteľnou súčasťou atmosféry Veľkej noci. Viete si predstaviť tieto sviatky bez krásnych červených tulipánov alebo žiarivých narcisov kvitnúcich vo vašich záhradkách?

Veľká noc tulipány

Cibuľové rastliny

Narcis, ako ho poznáme, sa vyznačuje voňavými, žiarivo žltými kvetmi s krátkymi stonkami. Existujú však aj iné odrody z tejto rastlinky a narcis môžeme vidieť aj v iných variantoch, ako napríklad v rôznych intenzitách bielej alebo oranžovej farby. Tieto kvietky sú jasným symbolom prichádzajúcej jari, znovuzrodenia a večného života.

Tulipán sa vyznačuje ako veľmi elegantná rastlina a neodmysliteľne patrí do symboliky veľkonočných sviatkov. Taktiež ako narcis, aj tulipán kvitne ako jeden z prvých kvietkov a symbolizuje lásku a znovuzrodenie. V záhradkách môžeme vidieť nespočetné množstvo rôznych variácií farieb a tvarov, čo dáva možnosť zapojiť vašu fantáziu a vyhrať sa s ich kombinovaním.

Kríkovité rastliny

Zlatovka alebo inak aj zlatý dážď, je krík výnimočný svojimi žiarivými kvetmi sfarbenými na žlto, ktoré vás prekvapia už začiatkom jari. Pohľad na tieto kvietky v nás vzbudzuje pocit lásky a úcty. Pestuje sa veľmi jednoducho, nevyžaduje obzvlášť špeciálnu starostlivosť, preto jej môžete dať šancu aj vo vašom záhone. Navyše, z kvitnúcich konárikov môžete vytvoriť veľmi pekné veľkonočné dekorácie na váš stôl. Vraví sa, že ak máte tieto halúzky vo vašej domácnosti, zabezpečia vám hojnosť a prosperitu.

A čo bahniatka? Sú to vŕbové prútiky s pukmi kvetov, ktoré sa spájajú predovšetkým s Kvetnou nedeľou. Je zvykom umiestňovať tieto púčiky za rámy obrazov, aby chránili celú rodinu pred nenávisťou a zlom. Sú taktiež symbolom nesmrteľnosti a zmŕtvychvstania. V kombinácii so zlatým dažďom skvelo zapadnú do vázy na váš sviatočný stôl.

Orgován je ker, ktorý vie neskutočne očariť svojou vôňou, ktorá sa dokáže roznášať aj do väčších vzdialeností. Je to veľmi nenáročná drevina, ktorá istotne skrášli každú záhradku. Orgován vyžaruje pokoj v duši, harmonizuje vzťahy a prináša nám chuť do života. Dokonca o ňom kolujú legendy, že ak ho máte umiestnený v izbe, dokáže odtiaľ vyhnať zlovestné sily a negatívnu energiu.

Veľká noc narcisy

Ako si záhradku sviatočne ozdobiť?

Jednoduchým pomocníkom pri zdobení rastliniek v kvetináčoch alebo v záhonoch môže byť aj obyčajná špajdľa. Doplňte ju mašľou vo veselých farbách a zapichnite k rastlinke. Vo voľnom čase si môžete urobiť aj svoj vlastný „vajíčkovník“. Stačí, ak na ľubovoľný krík povešiate ozdobené veľkonočné vajíčka so stužkami alebo inými dekoráciami. Kreativite sa medze nekladú a je iba na vás, koľko úsilia a energie vložíte do vašej veľkonočnej záhradky. Výsledok však bude určite stáť za to.

Pozrite si naše videá

Na YouTube nájdete aj náš BILLA kanál, na ktorom vám prinášame zaujímavé témy, recepty a rozhovory so známymi osobnosťami. Naučte sa niečo nové, inšpirujte sa alebo len tak relaxujte pri videách, ktoré pre vás s radosťou pripravujeme.

Inšpirujte sa našimi receptami

Život je omnoho lepší s dobrým jedlom. V našom receptári BILLA Kulinárium sa môžete inšpirovať množstvom receptov. Na výber máte zo širokej ponuky chutných jedál. Zdravé, chutné, rýchle, bez mäsa, s mäsom, aj bez laktózy a lepku. Začať môžete aj týmito tromi:
2020-04-08T11:11:19+02:0008. apríla 2020|Zdravá životospráva|

Prihlásenie do newslettra

Ak si želáte dostávať náš newsletter, zadajte, prosím, Vašu e-mailovú adresu. Prihlásením sa na odber newslettera súhlasíte Vyhlásením o spracovaní osobných údajov..

Používaním našich stránok vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. OK