Vianoce bez priberania? Aj to sa dá

///Vianoce bez priberania? Aj to sa dá

Vianočné sviatky so sebou nesú veľa dobrého. Stretne sa celá rodina, priatelia, vo vzduchu cítiť pocit spolupatričnosti. A vôňu jedla, ktorému nedokážete povedať nie. Ako prežiť Vianoce bez zbytočného priberania?

1. Naučte sa povedať nie 

Zdá sa, že povedať “nie” sa stalo v poslednej dobe klišé a týmto výrokom sa stretávame na každom kroku. Má to ale svoje opodstatnenie. Počas sviatkov, keď každý vyvára, vypeká a chce, aby bol každý sýty, je ťažké odolať. Keď už máte dosť a máte pocit, že sa do vás nič viac nezmestí, nejedzte len zo slušnosti. Možno sa to hostiteľa na chvíľu dotkne, ale vy sa budete cítiť lepšie. 

2. Používajte menšie taniere 

Na veľkom tanieri vyzerá normálna porcia ako malé množstvo jedla. Čo sa však stane, ak to urobíte naopak? Jedlo si dajte na menší tanier. Opticky to bude vyzerať, že zjete omnoho viac a kým si naberiete druhú porciu, možno si už poviete, že máte dosť. 

3. Obmedzte alkohol 

Varené víno, punč, šampanské, hriata medovina. Všetko znie tak lákavo, najmä na vianočných trhoch, kde si to môžete jednoducho kúpiť a nemusíte sa trápiť s prípravou. Pomyslite ale na všetok cukor, ktorý pijete v tekutej forme. Netvrdíme, že by ste si nemali dať absolútne nič, ale myslite na svoje zdravie a postavu. 

4. Choďte na oslavy/ von najedený 

Chystáte sa na spomínané vianočné trhy, na rodinnú oslavu, na firemný koncoročný večierok? Malá rada: pred odchodom sa najedzte. Plný žalúdok zaistí, že vaša chuť vyjedať všetko, čo vidíte, sa zmenší. Vianočné trhy sú plné stánkov s chutným jedlom, ktorému keď odoláte, bude chudnutie do plaviek omnoho jednoduchšie. 

5. Poriadne sa vyspite 

Spánok je pre riadne fungovanie organizmu veľmi dôležitou vecou. Keď ste nevyspatý, vaše telo produkuje hormón kortizolu, ktorý zvyšuje vašu chuť do jedla. Aj keď je lákavé zostať dlhšie hore, najmä, ak máte prazdniny alebo dovolenku, dbajte na svoj režim. Doprajte si zdravé množstvo spánku. 

6. Hýbte sa trošku 

Nemusíte si rovno kupovať permanentku do posilňovne, to si nechajte na novoročné predsavzatia. Stačí, ak sa po výdatnej večeri pôjdete prejsť, spravíte doma pár brušákov, drepov a klikov. Nemusíte to preháňať, len ak budete v nejakom pohybe. Krátka prechádzka po jedle padne vhod a trávenie vám pôjde lepšie. 

Ak hľadáte návod, ako nepribrať počas celej zimy, článok nájdete na tomto odkaze. 

Pozrite si naše videá

Na YouTube nájdete aj náš BILLA kanál, na ktorom vám prinášame zaujímavé témy, recepty a rozhovory so známymi osobnosťami. Naučte sa niečo nové, inšpirujte sa alebo len tak relaxujte pri videách, ktoré pre vás s radosťou pripravujeme.

Inšpirujte sa našimi receptami

Život je omnoho lepší s dobrým jedlom. V našom receptári BILLA Kulinárium sa môžete inšpirovať množstvom receptov. Na výber máte zo širokej ponuky chutných jedál. Zdravé, chutné, rýchle, bez mäsa, s mäsom, aj bez laktózy a lepku. Začať môžete aj týmito tromi:
2019-12-03T14:29:31+02:0008. decembra 2019|Zdravá životospráva|

Prihlásenie do newslettra

Ak si želáte dostávať náš newsletter, zadajte, prosím, Vašu e-mailovú adresu. Prihlásením sa na odber newslettera súhlasíte Vyhlásením o spracovaní osobných údajov..

Používaním našich stránok vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. OK