array(5) {
  ["main_navigation"]=>
  string(15) "Main Navigation"
  ["top_navigation"]=>
  string(14) "Top Navigation"
  ["mobile_navigation"]=>
  string(17) "Mobile Navigation"
  ["404_pages"]=>
  string(16) "404 Useful Pages"
  ["sticky_navigation"]=>
  string(24) "Sticky Header Navigation"
}

Výrobcovia pečiva a BILLA pomáhajú rodinám v núdzi

Domov/Články/Spoločenská zodpovednosť/Výrobcovia pečiva a BILLA pomáhajú rodinám v núdzi

Chlieb je už dlhé roky znakom pohostinnosti a blahobytu. Kto má chlieb, má ako zasýtiť seba a svoju rodinu. V niektorých prípadoch je to ale ťažšie. Na pomoc preto prišli pekári, nadácia Pontis a obchodná sieť BILLA s charitatívnym projektom Chlebodarca.

Ako to vzniklo?

Od decembra 2018 odštartovala BILLA projekt, ktorý má pomáhať v rodinám v núdzi. Z každého predaného chleba sa daruje jeden cent zo zisku BILLY tam, kde to bude potrebné.

Jeden cent síce nie je veľa peňazí, ale podľa odhadov a počtu predaného chleba v predchádzajúcom období by sa suma pre jednu rodinu mohla pohybovať v hodnote okolo niekoľko tisíc eur.

Peniaze sa nebudú rodinám dávať priamo, ale o.z. BILLA ľuďom zaistí, aby domácnosti získali to, čo najviac potrebujú. Či je to splatenie dlhu, nákup potravín alebo zabezpečenie štúdia.

Nebojíme sa pomáhať

V prípade rodiny pána Gejzu to je práve splatenie dlhu a finančná pomoc pri rekonštrukcii trojizbového bytu. Rodine pani Georgíny sa do domu zaviedla pitná voda, na ktorú by inak nemali financie. Talentovaná Janka sa vďaka BILLA ľuďom dostane na vysnívanú umeleckú školu v Ostrave. Trom súrodencom a ich adoptívnym rodičom prispejú na strechu nad hlavou.

Do toho všetkého sa priráta aj potravinová pomoc. Slovenský zväz pekárov, cukrárov a cestovinárov sa k projektu pripojil šľachetným gestom. Chcú pomôcť dodávaním balíčkov s pekárenskými výrobkami, ale aj poskytnutím práce ľuďom, ktorí mali doteraz problém zamestnať sa.

2020-07-28T12:34:44+02:0005. októbra 2019|Spoločenská zodpovednosť|

Pozrite si naše videá

Na YouTube nájdete aj náš BILLA kanál, na ktorom vám prinášame zaujímavé témy, recepty a rozhovory so známymi osobnosťami. Naučte sa niečo nové, inšpirujte sa alebo len tak relaxujte pri videách, ktoré pre vás s radosťou pripravujeme.

Inšpirujte sa našimi receptami

Život je omnoho lepší s dobrým jedlom. V našom receptári BILLA Kulinárium sa môžete inšpirovať množstvom receptov. Na výber máte zo širokej ponuky chutných jedál. Zdravé, chutné, rýchle, bez mäsa, s mäsom, aj bez laktózy a lepku. Začať môžete aj týmito tromi:

Ak ste trpezliví a trochu viac skúsení v pečení, môžete si spraviť vlastné štrúdľové cesto. Niekedy však príde chvíľka, keď sa nám...

Cestoviny, ktoré musíte vyskúšaťPostupŠirokú panvicu s ťažkým dnom zohrejeme na strednom plameni. Pozor panvica nesmie byť príliš horúca,...

Ak máte radi karí, toto rýchle kuracie je idálne pre dni, kedy nič nestíhate, alebo len jednoducho nemáte chuť na zdĺhavé varenie. Takto vyzerá...

Go to Top