Vyskúšali ste už tuhý šampón? Budete nadšení!

///Vyskúšali ste už tuhý šampón? Budete nadšení!

Tuhý šampón zažíva od roku 1940, kedy bol predstavený jeho tekutý ekvivalent, svoj veľkolepý comeback. Nie je to len výstrelok módy, ale aj investícia s mnohými výhodami.

 

Tuhý šampón bol pred rokom 1940 normou. Ide o klasický šampón, ktorý bol vysušený a sformovaný do požadovaného tvaru. Potom predstavili tekutý šampón, ktorý si ľudia obľúbili a tuhý šampón šiel na dlhé roky do úzadia. 

V priebehu rokov ho používali najmä ľudia na cestách, ktorí ocenili skladnosť malého tuhého šampónu. Dnes sa s ním ale stretávame čoraz častejšie. Jeho vrátenie sa do bežných životov ľudí má zmysel a niekoľko skvelých výhod, o ktorých sa dočítate v tomto článku. 

Veľa muziky za relatívne málo peňazí 

Tak, ako bežné šampóny, i tuhé môžete nájsť v obchodoch v rôznych cenových ponukách. Tekutý šampón je stále cenovo dostupnejší, avšak tuhý šampón vydrží omnoho dlhšie. Niektoré vydržia až 80 umytí a vďaka jeho vysokej koncentrácií stačí na jedno umytie omnoho menšie množstvo produktu. 

Prírodné zloženie bez silikónov 

Veľká časť vlasovej kozmetiky obsahuje silikóny. Vďaka nim sú vlasy jemné a ľahko sa rozčesávajú. Z dlhodobého hľadiska je dobré urobiť si od silikónových produktov pauzu. Po čase sa na vašich vlasoch vytvára vrstva produktu, ktorú svojím bežným šampónom neumyjete. Navyše majú vlasy oslabené silikónom tendenciu sa lámať. 

Naproti tomu má väčšina tuhých šampónov prírodné zloženie, obsahuje esenciálne oleje ako napríklad jojobový, kokosový, avokádový a výťažky z bylín, ktoré vlasy vyživujú a čistia. 

Krásne a zdravé vlasy 

Vďaka vyššie spomínanému zloženiu niektorých tuhých šampónov budú vaše vlasy vyživené, pevné a perfektne čisté. Podľa svojho typu vlasov si môžete zvoliť ten ideálny šampón. Nech už máte vlasy bez objemu, rýchlo sa mastace, s lupinami, suché, … Môžete si byť istí, že nájdete to najlepšie pre vás. Navyše krásne voňajú.

Pomôcka do koča i do voza 

Tuhý šampón sa zmestí aj do malej kabelky a nezaberie veľa miesta. Využijete ho na stanovačkách, na výletoch alebo pri prespaní mimo domu. Príjemným plusom je, že sa nemusíte pri jeho používaní obmedzovať len na vlasy. Môže poslúžiť aj namiesto sprchového gélu, umyjete si ním ruky a v prípade potreby aj oblečenie. 

S prihliadnutím na prírodu 

Ak vám záleží na životnom prostredí a dbáte o to, aby ste vytvárali čo najmenej odpadu, tuhý šampón je pre vás to pravé. Vo väčšine prípadov sa predáva v papierových obaloch a po jeho použití sa do odpadových vôd nedostávajú žiadne nebezpečné chemikálie. Dáte tak zbohom prázdnym plastovým fľašiam od šampónov, ktoré sa vám hromadia v odpadkoch. 

Pozrite si naše videá

Na YouTube nájdete aj náš BILLA kanál, na ktorom vám prinášame zaujímavé témy, recepty a rozhovory so známymi osobnosťami. Naučte sa niečo nové, inšpirujte sa alebo len tak relaxujte pri videách, ktoré pre vás s radosťou pripravujeme.

Inšpirujte sa našimi receptami

Život je omnoho lepší s dobrým jedlom. V našom receptári BILLA Kulinárium sa môžete inšpirovať množstvom receptov. Na výber máte zo širokej ponuky chutných jedál. Zdravé, chutné, rýchle, bez mäsa, s mäsom, aj bez laktózy a lepku. Začať môžete aj týmito tromi:
2019-11-25T15:03:27+02:0026. novembra 2019|Udržateľnosť a ekológia|

Prihlásenie do newslettra

Ak si želáte dostávať náš newsletter, zadajte, prosím, Vašu e-mailovú adresu. Prihlásením sa na odber newslettera súhlasíte Vyhlásením o spracovaní osobných údajov..

Používaním našich stránok vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. OK