Tuhý šampón zažíva od roku 1940, kedy bol predstavený jeho tekutý ekvivalent, svoj veľkolepý comeback. Nie je to len výstrelok módy, ale aj investícia s mnohými výhodami.

 

tuhý šampón

Tuhý šampón bol pred rokom 1940 normou

Ide o klasický šampón, ktorý bol vysušený a sformovaný do požadovaného tvaru. Potom predstavili tekutý šampón, ktorý si ľudia obľúbili a tuhý šampón šiel na dlhé roky do úzadia. 

V priebehu rokov ho používali najmä ľudia na cestách, ktorí ocenili skladnosť malého tuhého šampónu. Dnes sa s ním ale stretávame čoraz častejšie. Jeho vrátenie sa do bežných životov ľudí má zmysel a niekoľko skvelých výhod, o ktorých sa dočítate v tomto článku. 

Veľa muziky za relatívne málo peňazí 

Tak, ako bežné šampóny, i tuhé môžete nájsť v obchodoch v rôznych cenových ponukách. Tekutý šampón je stále cenovo dostupnejší, avšak tuhý šampón vydrží omnoho dlhšie. Niektoré vydržia až 80 umytí a vďaka jeho vysokej koncentrácií stačí na jedno umytie omnoho menšie množstvo produktu. 

Prírodné zloženie bez silikónov 

Veľká časť vlasovej kozmetiky obsahuje silikóny. Vďaka nim sú vlasy jemné a ľahko sa rozčesávajú. Z dlhodobého hľadiska je dobré urobiť si od silikónových produktov pauzu. Po čase sa na vašich vlasoch vytvára vrstva produktu, ktorú svojím bežným šampónom neumyjete. Navyše majú vlasy oslabené silikónom tendenciu sa lámať. 

Naproti tomu má väčšina tuhých šampónov prírodné zloženie, obsahuje esenciálne oleje ako napríklad jojobový, kokosový, avokádový a výťažky z bylín, ktoré vlasy vyživujú a čistia. 

tuhý šampón

Krásne a zdravé vlasy 

Vďaka vyššie spomínanému zloženiu niektorých tuhých šampónov budú vaše vlasy vyživené, pevné a perfektne čisté. Podľa svojho typu vlasov si môžete zvoliť ten ideálny šampón. Nech už máte vlasy bez objemu, rýchlo sa mastace, s lupinami, suché, … Môžete si byť istí, že nájdete to najlepšie pre vás. Navyše krásne voňajú.

Tuhý šampón – pomôcka do koča i do voza 

Tuhý šampón sa zmestí aj do malej kabelky a nezaberie veľa miesta. Využijete ho na stanovačkách, na výletoch alebo pri prespaní mimo domu. Príjemným plusom je, že sa nemusíte pri jeho používaní obmedzovať len na vlasy. Môže poslúžiť aj namiesto sprchového gélu, umyjete si ním ruky a v prípade potreby aj oblečenie. 

S prihliadnutím na prírodu 

Ak vám záleží na životnom prostredí a dbáte o to, aby ste vytvárali čo najmenej odpadu, tuhý šampón je pre vás to pravé. Vo väčšine prípadov sa predáva v papierových obaloch a po jeho použití sa do odpadových vôd nedostávajú žiadne nebezpečné chemikálie. Dáte tak zbohom prázdnym plastovým fľašiam od šampónov, ktoré sa vám hromadia v odpadkoch.