Už po šiestykrát sa uskutočnili v areáli Štrbského Plesa unikátne detské preteky – ŽAMPA CUP, ktorého súčasťou bol pokus o slovenský rekord. O zápis do Knihy slovenských rekordov sa postaralo 285 lyžiarov v hromadnom zjazde za sebou v takzvanom “lyžiarskom vláčiku”.

Zima je krásne ročné obdobie. Ponúka celú škálu voľnočasových aktivít, medzi inými aj lyžovanie. Občianske združenie BILLA ľuďom sa rozhodla podporiť športové aktivity nielen svojich zamestnancov, ale aj širokej verejnosti spoluprácou s bratmi Adamom a Andreasom Žampovcami.

Podujatie vzniklo ako súčasť zimných Olympijských dní pod projektom Športuj Slovensko. Spolu s letnými Olympijskými dňami ich zastrešuje Slovenský olympijský a športový výbor. BILLA sa ako generálny partner podujatí výrazne angažuje na každom z nich. 

Tomáš Staňo, finančný riaditeľ BILLA, považuje BILLU za spoločensky zodpovednú. Dbajú teda o to, aby spoločnosti vrátili to, čo si od nej vzali. Či už podobnými aktivitami, alebo charitatívnym projektom Chlebodarca, v ktorom z každého predaného chlebu darujú z vlastného zisku 1 cent rodinám, ktoré to potrebujú. 

Detská lyžiarska súťaž ŽAMPA CUP je skvelým spôsobom, ako motivovať mládež k športu, zdravej súťaživosti a vytrvalosti. Ako je vidieť vo videu, šiesty ročník dopadol nad očakávania. Prekonaný rekord v lyžiarskom „vláčiku“ bol len čerešničkou na torte a ako vyzeral si môžete pozrieť vo videu:

Ako ste mohli vidieť, atmosféra bola skvelá a my sa už tešíme na ďalší ročník!

Inšpirujte sa našimi receptami

V zimných mesiacoch najlepšie padne teplá domáca polievka. Skúste niektorú z uvedených nižšie uvariť doma.