Zaručené rady na vianočné sviatky bez stresu

///Zaručené rady na vianočné sviatky bez stresu

Vianoce by mali byť sviatkami pokoja, mieru, lásky a porozumenia. Niekde sa ale stala chyba a na Vianoce sú ľudia zvyčajne plní stresu, v zhone a v zlej nálade. Tento rok to skúste inak.

Určite to veľmi dobre poznáte. Celý rok sa tešíte na december, na Vianoce a na Nový rok. Ako si oddýchnete od práce alebo od školy, dostanete krásne darčeky a zároveň obdarujete tých, na ktorých vám záleží. Príjemnú náladu vám ale pokazia plné obchody, vystresovaní rodinní príslušníci a kopa vecí, ktorú by ste mali stihnúť za dva dni. 

Zladiť všetko bez stresu je ťažké, ale dá sa to. Skúste sa riadiť nasledovnými trikmi, ako si užiť vianočné sviatky bez zbytočného stresu. 

1. Nenechávajte si všetko na poslednú chvíľu 

To, že treba nakúpiť vianočné darčeky si uvedomíte v lepšom prípade 22. decembra, v tom horšom priamo na Štedrý deň. Vianočné darčeky nie sú vianočné preto, lebo ste ich kúpili na Vianoce, ale preto, že ich niekomu na Vianoce darujete. Pokojne si svoje nákupy vybavte už v novembri. 

2. Nebuďte na seba prísny 

Musí byť všetko dokonalé?  Nemusí. Perníčky nie sú také nadýchané ako susedine, stromček nie je taký zelený ako na námestí a kapor nie je taký veľký ako z rybníku. Nevadí. Je pravdepodobné, že okrem vás to nikto nerieši. 

3. Použite to, čo máte k dispozícii

Nech už hovoríme o varení, výzdobe alebo oblečení. Naozaj musíte zháňať úplne nové ozdoby na vianočný stromček? Tým starým predsa nič nie je. Na vianočný večierok si nemusíte kupovať čistonové šaty určite máte krásne oblečenie z minulých rokov. Hodiny v obchode a desiatky, ak nie stovky eur minutých na to, čo už máte, vám hladiny stresu určite neznížia. 

4. Povedzte “nie”

Už sme o tom písali v článku o tom, ako na Vianoce nepribrať, ale treba to spomenúť zas a znova. Nebojte sa povedať “nie”. Ak nestíhate a niekto vás o niečo poprosí, určite sa nebude hnevať, ak slušne odmietnete. 

5. Nebojte sa požiadať o pomoc 

Nechcite všetko urobiť osamote. To, že viete variť najlepšie z celej rodiny ešte neznamená, že vám nikto nemôže pomôcť nastrúhať zemiaky. Nechajte si pomôcť pri varení, nákupe, upratovaní a nechajte si poradiť, čo kúpiť alebo ako vyzdobiť domácnosť. Hneď sa vám bude ľahšie dýchať. 

6. Ujasnite si priority

Chcete mať teplú večeru alebo umytú podlahu v predsieni? Môžete mať oboje, ale nemali by ste to robiť naraz. Určite si, čo je dôležitejšie a zamerajte sa na to. 

7. Doprajte si čas pre seba 

Chvíle strávené po boku rodiny a priateľov sú krásne, ale niekedy sa môže dostaviť ponorková choroba. Aj tí najlepší priatelia potrebujú chvíľu pre seba. Nič na tom nie je. Dajte si od ľudí pauzu a na hodinku sa zavrite do izby s knihou alebo obľúbeným seriálom. 

8. Zabavte sa 

Tŕpnete, či je všetko v poriadku, či sa všetci bavia a či sa nikto nenudí. Pomysleli ste ale na to, či sa bavíte vy? Ak usporiadavate stretnutie alebo sa jedného účastníte, nezabdunite sa baviť. Hoďte všetky starosti za hlavu a užite si sviatočnú atmosféru. Trápiť sa nad tým, kedy to upracete, sa môžete aj neskôr. 

Pozrite si naše videá

Na YouTube nájdete aj náš BILLA kanál, na ktorom vám prinášame zaujímavé témy, recepty a rozhovory so známymi osobnosťami. Naučte sa niečo nové, inšpirujte sa alebo len tak relaxujte pri videách, ktoré pre vás s radosťou pripravujeme.

Inšpirujte sa našimi receptami

Život je omnoho lepší s dobrým jedlom. V našom receptári BILLA Kulinárium sa môžete inšpirovať množstvom receptov. Na výber máte zo širokej ponuky chutných jedál. Zdravé, chutné, rýchle, bez mäsa, s mäsom, aj bez laktózy a lepku. Začať môžete aj týmito tromi:
2019-12-10T17:05:04+02:0012. decembra 2019|Zdravá životospráva|

Prihlásenie do newslettra

Ak si želáte dostávať náš newsletter, zadajte, prosím, Vašu e-mailovú adresu. Prihlásením sa na odber newslettera súhlasíte Vyhlásením o spracovaní osobných údajov..

Používaním našich stránok vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. OK