Zaujímavé fakty o elektromobiloch

///Zaujímavé fakty o elektromobiloch

Voziť sa v aute na elektrický pohon bolo pred mnohými rokmi možné len príbehoch science fiction. Dnes je výskyt týchto ekologických automobilov už bežný a je možné si ich zakúpiť takmer po celom svete. Napriek tomu sa o nich stále ešte príliš nevie. Prinášame vám niekoľko zaujímavých faktov o elektromobiloch.

Zdravé konzervanty v našich potravinách Billa
  • Prvý elektromobil bol zostrojený už v roku 1832 Škótskym vynálezcom Robertom Andersonom. Hoci toto vozidlo fungovalo na jednorázovú batériu, bol to úplne prvý prototyp auta budúcnosti.
  • Výrobcovia musia vložiť do motora prístroj na robenie hluku, keďže tieto autá sú veľmi tiché a vytvárajú tak potenciálne riziko pre zrakovo postihnutých chodcov.
  • Elektromobily budú v budúcnosti nabíjané priamo z cesty. Tak ako je možné bezdrôtové nabíjanie telefónov, vedci pracujú na inovácií, ktorá by umožnila podobné nabíjanie aj pre autá.
  • Výhody pre vlastníkov automobilov vo forme vlastných cestných pruhov a prednosti na semafóroch. Áno znie to zvláštne, ale Britská vláda sa snaží takýmito opatreniami povzbudiť svojich občanov k ekologickejšiemu správaniu.
Zdravé konzervanty v našich potravinách Billa
  • Cena batérií do elektromobilov neustále klesá, čím sa stávajú tieto vozidlá prístupnejšie verejnosti. Zásadná je pri tom aj kvalita technológie a cena elektrickej energie.
  • Využívanie elektrického pohonu je lacnejšie a stabilnejšie, keďže cena elektriny kolíše omnoho menej ako cena iných pohonných hmôt.
    Váš elektromobil môže napájať energiou vašu domácnosť. V prípade výpadku elektriny alebo počas grilovačky pri jazere sa môžete pohodlne napojiť na svoje auto a čerpať energiu z neho.
  • Vo Veľkej Británii je každých 9 minút registrovaný nový elektromobil. Popularita ekologických vozidiel od roku stúpa a Nórsko plánuje do roku 2025 nahradiť všetky naftové a benzínové autá elektromobilmi.

Hoci spracovanie použitých batérií do elektromobilov je zatiaľ energeticky náročné, vedci sa snažia tento problém čím skôr vyriešiť, aby sa nemuseli používať vozidlá na benzín či naftu, čím sa znížila spotreba ropy.

Pozrite si naše videá

Na YouTube nájdete aj náš BILLA kanál, na ktorom vám prinášame zaujímavé témy, recepty a rozhovory so známymi osobnosťami. Naučte sa niečo nové, inšpirujte sa alebo len tak relaxujte pri videách, ktoré pre vás s radosťou pripravujeme.

Inšpirujte sa našimi receptami

Život je omnoho lepší s dobrým jedlom. V našom receptári BILLA Kulinárium sa môžete inšpirovať množstvom receptov. Na výber máte zo širokej ponuky chutných jedál. Zdravé, chutné, rýchle, bez mäsa, s mäsom, aj bez laktózy a lepku. Začať môžete aj týmito tromi:
2020-05-12T13:32:18+02:0011. mája 2020|Udržateľnosť a ekológia|

Prihlásenie do newslettra

Ak si želáte dostávať náš newsletter, zadajte, prosím, Vašu e-mailovú adresu. Prihlásením sa na odber newslettera súhlasíte Vyhlásením o spracovaní osobných údajov..

Používaním našich stránok vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. OK