Zdravá strava – prečo je pre nás taký problém?

///Zdravá strava – prečo je pre nás taký problém?

Určite ste si všimli niektoré články v časopisoch, o tom ako sa niekomu podarilo schudnúť, Youtube videjká ako pripraviť zdravý koláč bez múky, Instagramové storyčka celebrít o dokonalých zdravých raňajkách a ďalšie iné médiá, ktoré nás neustále bombardujú tým, ako sa správne stravovať.

Tým, že to počúvame z každej strany, môžu vzniknúť rôzne dezinformácie a také presýtenie, že si časom nevieme vybrať, čo je naozaj zdravé pre naše telo.

Ale prečo je pre nás taký problém stravovať sa zdravo?

Jedným z hlavných dôvodov môže byť čas. V súčasnej modernej dobe sme radi, keď sa stihneme najesť, bez ohľadu na to, kedy a čo presne, zatiaľ čo popri tom odpíšeme klientovi na mail, odpovieme šéfovi na 100 otázok a prelistujeme sociálne siete. Ale naozaj si nenájdeme chvíľku, najesť sa v kľude bez stresu? 

Ďalším môže byť to, že aj keď vieme, že ráno by sme mali zvoliť jedlá plné energie, vlákniny a vitamínov, na obed varené jedlo na posilnenie pre zvyšok dňa a večer niečo ľahké s vyšším obsahom bielkovín ako cukru, nespravíme to. Napriek tomu, že sa rozumieme stravovacím návykom, tvárime sa, že sa nás to netýka a vedome ignorujeme naše vnútorné hlasy. Ale naozaj by sme si nemohli niekedy navariť zdravo a viac sa zaujímať o to, kedy čo prijímame?

how to make healthy food

Niektorí ľudia tvrdia, že sa nedá stravovať zdravo, pretože všetko už je aj tak umelo vyrobené, s pridaním rôznych É-čiek, konzervantov a žiadne bio-eko-raw to už nezachráni. To, že doba pokročila a všetko sa zmodernizovalo znamená, že už nemusíme ráno o piatej vstať a podojiť kravy, postarať sa o dobytok, a pracovať na poli až do večera, aby sme si mohli dovoliť domáce mäso, mlieko, vajíčka a pestované zemiaky. Všetko má svoje plusy a mínusy, ale určite nie je nutné vidieť svet čierno-bielo. Ak človek naozaj chce dokáže sa pozrieť, čo výrobky obsahujú alebo z kade pochádzajú.

V ceste za naším zdravším JA si poväčšine stojíme my samy. Preto by sme mohli niekedy skúsiť dať SEBA na prvé miesto a zamerať sa, na to, aby náš životný štýl bol taký, aký si predstavujeme.

Pozrite si naše videá

Na YouTube nájdete aj náš BILLA kanál, na ktorom vám prinášame zaujímavé témy, recepty a rozhovory so známymi osobnosťami. Naučte sa niečo nové, inšpirujte sa alebo len tak relaxujte pri videách, ktoré pre vás s radosťou pripravujeme.

Inšpirujte sa našimi receptami

Život je omnoho lepší s dobrým jedlom. V našom receptári BILLA Kulinárium sa môžete inšpirovať množstvom receptov. Na výber máte zo širokej ponuky chutných jedál. Zdravé, chutné, rýchle, bez mäsa, s mäsom, aj bez laktózy a lepku. Začať môžete aj týmito tromi:
2020-04-01T18:19:44+02:0002. apríla 2020|Zdravá životospráva|

Prihlásenie do newslettra

Ak si želáte dostávať náš newsletter, zadajte, prosím, Vašu e-mailovú adresu. Prihlásením sa na odber newslettera súhlasíte Vyhlásením o spracovaní osobných údajov..

Používaním našich stránok vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. OK