array(5) {
  ["main_navigation"]=>
  string(15) "Main Navigation"
  ["top_navigation"]=>
  string(14) "Top Navigation"
  ["mobile_navigation"]=>
  string(17) "Mobile Navigation"
  ["404_pages"]=>
  string(16) "404 Useful Pages"
  ["sticky_navigation"]=>
  string(24) "Sticky Header Navigation"
}

Zdravé oči už v škôlke s Fero Joke | BILLA ľuďom

Domov/Články/Naše videá, Spoločenská zodpovednosť/Zdravé oči už v škôlke s Fero Joke | BILLA ľuďom

Fero Joke je slovenský internetový komik a zabávač, ktorý sa spojil s BILLA ľuďom a ÚNSS pre dobrú vec. Sadol si s deťmi zo škôlky a debatovali o spôsoboch, ako sa správne starať o svoj zrak s projektom Zdravé oči už v škôlke.  

Najlepším riešením mnohých problémov a chorôb je prevencia, na ktorú je projekt Zdravé oči už v škôlke zameraný. Cieľovou kategóriou sú deti v predškolskom veku. 

Pomocou skríningu vedia odborníci zistiť, či sa u dieťaťa vyskytuje nejaký zrakový problém. V takom prípade môžu budúcnosť malého škôlkara mnohonásobne zlepšiť.

O dôležitosti správnej výživy a o očiach sa s detičkami porozprával Fero Joke, ktorý zistil, že okrem mrkvy pomáha k dobrému zraku aj „kareráb.“ Spolu s deťmi si sadol do polkruhu na farebné detské stoličky, na ktorých Fero vyzeral ako obor na návšteve u menších ľudí. 

Na chvíľu sa vrátil do doby, kedy bolo všetko jednoduchšie a žiadna odpoveď na otázku nebola nesprávna. Mohli sme sa dopočuť, že ak máme na očiach klapky, tak plačeme. 

Okrem drobcov vyspovedal aj Janu Polnerovú, členku Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska ohľadom štatistík. Dozvedel sa, že pomocou merania zraku každoročne odhalia približne 14% problémov, ktoré následne posúvajú očným lekárom. 

Najlepšie na meraní je, že trvá iba niekoľko sekúnd a hneď sú k dispozícii hodnoty, z ktorých sa dá veľa vecí vyčítať. U malých detí je bežné, že sú aktívne, plné energie a nikde dlho nevydržia. Preto ide o vysoko efektívnu metódu.

Už vyše 25 tisíc detí sa podrobilo skríningu vďaka Zdravým očiam už v škôlke. Do budúcnosti sa počíta s vyšetrením ďalších 20 tisíc predškolákov.

2020-07-28T13:20:18+02:0021. augusta 2019|Naše videá, Spoločenská zodpovednosť|

Pozrite si naše videá

Na YouTube nájdete aj náš BILLA kanál, na ktorom vám prinášame zaujímavé témy, recepty a rozhovory so známymi osobnosťami. Naučte sa niečo nové, inšpirujte sa alebo len tak relaxujte pri videách, ktoré pre vás s radosťou pripravujeme.

Inšpirujte sa našimi receptami

Život je omnoho lepší s dobrým jedlom. V našom receptári BILLA Kulinárium sa môžete inšpirovať množstvom receptov. Na výber máte zo širokej ponuky chutných jedál. Zdravé, chutné, rýchle, bez mäsa, s mäsom, aj bez laktózy a lepku. Začať môžete aj týmito tromi:

Odvtedy čo máme deti netrávime valentínske večery v reštauráciách a valentínsky večer si spríjemňujeme doma. Na večeru si zájdeme k nášmu...

Môžeme ich pripravovať na tisíce spôsobov, slané, sladké, chrumkavé, plnené, zapekané,.. palacinky sú jedným z prvých jedál malých odvážnych...

Ak ste milovníkom gaštanov a sladkostí, táto gaštanová roláda je pre vás splnený sen. Najlepšie pravdaže chutia tie s doma pripraveným gaštanovým...

Go to Top