array(5) {
  ["main_navigation"]=>
  string(15) "Main Navigation"
  ["top_navigation"]=>
  string(14) "Top Navigation"
  ["mobile_navigation"]=>
  string(17) "Mobile Navigation"
  ["404_pages"]=>
  string(16) "404 Useful Pages"
  ["sticky_navigation"]=>
  string(24) "Sticky Header Navigation"
}

Zdravé oči už v škôlke s Fero Joke – vtipné hlášky detí | BILLA ľuďom

Domov/Články/Najčítanejšie články, Naše videá, Spoločenská zodpovednosť/Zdravé oči už v škôlke s Fero Joke – vtipné hlášky detí | BILLA ľuďom

Detská myseľ je nekonečnou studnicou múdrosti. Internetový komik Fero Joke v rámci projektu Zdravé oči už v škôlke združenia BILLA ľuďom zisťoval, čo si deti predstavujú pod prísloviami a prirovnaniami s očami. Na čo prišiel si môžete pozrieť vo videu.

František Košarišťan je známy internetový komik, ktorého pravdepodobne poznáte pod pseudonymom Fero Joke. Na sociálnych sieťach má tisíce fanúšikov a svoju platformu sa rozhodol použiť na dobrú vec. 

Svoje sily spojil s o.z. BILLA ľuďom a zapojil sa do projektu Zdravé oči už v škôlke. Cieľom projektu je odmerať zrak čo najviac deťom v predškolskom veku a odhaliť možné poruchy zraku. Jednoduchou neinvazívnou metódou, skríningom, sa v priebehu niekoľkých sekúnd vie odborník dozvedieť, či náhodou dieťa netrpí tupozrakosťou, či dobre vidí do diaľky a do blízka. 

Na chvíľu si Fero sadol s deťmi a testoval ich znalosti o zraku. Rozhovor medzi ním a škôlkarmi bol plný zábavy a vyberáme jednu z mnohých hlášok, ktoré boli počas stretnutia vyslovené.

„Čo to znamená, keď nebudeš vedieť pustiť oči z nejakej peknej kočky?”
Že ťa môže niekto pošklabať.“
„Nejaká zlá teta?“
„Nie, nejaká zlá kočka.“

Ak sa vám detský zmysel pre humor a pohľad na svet páči, neváhajte už ani chvíľu, vo videu toho nájdete omnoho viac.

Deti nevedeli, čo znamená „Oči sú oknom do duše“, nevedia toho veľa ani o očiach, ale vďaka skríningom ich zraku nebudú musieť v budúcnosti riešiť problémy, ktorým sa mohli vyhnúť jednoduchou prevenciou. Postupom času sa to ale určite všetky naučia.

2020-07-28T13:20:56+02:0021. augusta 2019|Najčítanejšie články, Naše videá, Spoločenská zodpovednosť|

Pozrite si naše videá

Na YouTube nájdete aj náš BILLA kanál, na ktorom vám prinášame zaujímavé témy, recepty a rozhovory so známymi osobnosťami. Naučte sa niečo nové, inšpirujte sa alebo len tak relaxujte pri videách, ktoré pre vás s radosťou pripravujeme.

Inšpirujte sa našimi receptami

Život je omnoho lepší s dobrým jedlom. V našom receptári BILLA Kulinárium sa môžete inšpirovať množstvom receptov. Na výber máte zo širokej ponuky chutných jedál. Zdravé, chutné, rýchle, bez mäsa, s mäsom, aj bez laktózy a lepku. Začať môžete aj týmito tromi:

V horúcom lete sa človeku žiada všetko skôr také odľahčené. Aj sladké. Strúhaný tvarohový koláč je príkladom toho, ako pretvoriť klasický...

Pikantné kuracie soté alebo kuracie soté v sladko-kyslej omáčke je minútkové jedlo a určite ho poznáte  z čínskych reštaurácií alebo fast-foodov....

Pečená treska s chrumkavou krustou, čerstvými bylinkami a citrónom je naozaj letný gurmánsky zážitok. V lete mnohí radi večeriame ryby. Na dovolenke...

Go to Top