Detská myseľ je nekonečnou studnicou múdrosti. Internetový komik Fero Joke v rámci projektu Zdravé oči už v škôlke združenia BILLA ľuďom zisťoval, čo si deti predstavujú pod prísloviami a prirovnaniami s očami. Na čo prišiel si môžete pozrieť vo videu.

František Košarišťan je známy internetový komik, ktorého pravdepodobne poznáte pod pseudonymom Fero Joke. Na sociálnych sieťach má tisíce fanúšikov a svoju platformu sa rozhodol použiť na dobrú vec. 

Svoje sily spojil s o.z. BILLA ľuďom a zapojil sa do projektu Zdravé oči už v škôlke. Cieľom projektu je odmerať zrak čo najviac deťom v predškolskom veku a odhaliť možné poruchy zraku. Jednoduchou neinvazívnou metódou, skríningom, sa v priebehu niekoľkých sekúnd vie odborník dozvedieť, či náhodou dieťa netrpí tupozrakosťou, či dobre vidí do diaľky a do blízka. 

Na chvíľu si Fero sadol s deťmi a testoval ich znalosti o zraku. Rozhovor medzi ním a škôlkarmi bol plný zábavy a vyberáme jednu z mnohých hlášok, ktoré boli počas stretnutia vyslovené.

„Čo to znamená, keď nebudeš vedieť pustiť oči z nejakej peknej kočky?”
Že ťa môže niekto pošklabať.“
„Nejaká zlá teta?“
„Nie, nejaká zlá kočka.“

Ak sa vám detský zmysel pre humor a pohľad na svet páči, neváhajte už ani chvíľu, vo videu toho nájdete omnoho viac.

Deti nevedeli, čo znamená „Oči sú oknom do duše“, nevedia toho veľa ani o očiach, ale vďaka skríningom ich zraku nebudú musieť v budúcnosti riešiť problémy, ktorým sa mohli vyhnúť jednoduchou prevenciou. Postupom času sa to ale určite všetky naučia.