Zdravé šťavy, ktoré sú lepšie ako detox čaje

///Zdravé šťavy, ktoré sú lepšie ako detox čaje

Detox čaje sľubujú hotové zázraky. Pravda je ale taká, že pre vás vôbec nie sú prospešné. Miesto toho skúste šťavy z ovocia a zeleniny, po ktorých sa budete cítiť zaručene lepšie.

O detoxe sme už písali. Ak však neviete, čo v článku bolo, v skratke pripomenieme: detox je proces, ktorý váš organizmus zvláda bez pomoci “čarovných” detoxikačných prostriedkov ako sú čaje alebo smoothie. Ak však cítite, že potrebujete so svojím telom urobiť (najmä po zime) a dostať doň niečo zdravé, skúste šťavy. Ovocné, zeleninové, ale najmä domáce. Tak predídete obrovskému množstvu cukru, ktorý je do kupovaných džúsov často pridávaný.

Určite ale príjem štiav nepreháňajte. Denne vám stačí jeden pohár. Pre maximálny účinok sa nezbavujte šupiek ak je to možné, pretože tam je najviac vlákniny.

Jablková šťava 

Je bohatá na draslík, skvelý elektrolyt, takže ho ocenia najmä športovci po dobrom tréningu. Ak si jablkovú šťavu pripravíte doma, určite neodstraňujte šupku. Riskujete síce dužinatú šťavu, ale aj zdravšie zloženie. S prirodzenou sladkosťou jabĺk sa ani nemusíte obávať, že by vám džús nechutil. 

Pomarančová šťava

S jablkovou patrí pomarančová šťava k tým najpopulárnejším a často najdostupnejším. Pomaranče si ale doma tak jednoducho nevypestujete. Aj tak to je skvelý zdroj vitamínu C.  Len v jednom pohári dostanete odporúčanú dennú dávku.

Grapefruitová šťava

Je plný antioxidantov a vďaka svojej špecifickej horkej chuti neobsahuje toľko cukru ako jeho sladší kolega, pomaranč. Aj napriek tomu sa nenechajte pomýliť. Cukru je v grepe stále dosť a opäť platí striedme dávkovanie- pohár denne. 

Cviklová šťava

Možno sa vám predstava cviklovej šťavy veľmi nepozdáva. Na cviklu ste zvyknutý skôr zo šlátov alebo boršču. Cvikla má ale množstvo zravotných výhod a nemali by ste ju prehlidať. Nakoľko ide o zeleninu, obsahuje omnoho menej cukru než ovocné džúsy. Navyše znižuje krvný tlak a tlmí zápal.

Paradajková šťava 

Nie, nemáme na mysli kečup. Paradajková šťava má nízky obsah cukru aj napriek tomu, že je to ovocie. V jednom pohári do svojho tela dostanete vitamíny C, A, K a E. 

Brusnicová šťava

Brusnice úspešne pomáhajú s bojom proti infekciám močového traktu. Podľa niektorých odborníkov fungujú brusnice dokonca ako prevencia. Riziko, že dostanete zápal alebo infekciu sa príjmom brusníc znižuje približne o 30%. 

Pozrite si naše videá

Na YouTube nájdete aj náš BILLA kanál, na ktorom vám prinášame zaujímavé témy, recepty a rozhovory so známymi osobnosťami. Naučte sa niečo nové, inšpirujte sa alebo len tak relaxujte pri videách, ktoré pre vás s radosťou pripravujeme.

Inšpirujte sa našimi receptami

Život je omnoho lepší s dobrým jedlom. V našom receptári BILLA Kulinárium sa môžete inšpirovať množstvom receptov. Na výber máte zo širokej ponuky chutných jedál. Zdravé, chutné, rýchle, bez mäsa, s mäsom, aj bez laktózy a lepku. Začať môžete aj týmito tromi:
2020-02-03T15:27:20+02:0005. februára 2020|Zdravá životospráva|

Prihlásenie do newslettra

Ak si želáte dostávať náš newsletter, zadajte, prosím, Vašu e-mailovú adresu. Prihlásením sa na odber newslettera súhlasíte Vyhlásením o spracovaní osobných údajov..

Používaním našich stránok vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. OK