Zdravé šťavy z ovocia a zeleniny, v zmiešanej podober tzv. smoothies obľubujú takmer všetci. V čase začiatkov detoxu sa odporúčali najmä čaje a sľubovali hotové zázraky. Pravda je ale taká, že ich účinnosť pri detoxikácii nie je až taká vysoká. Miesto toho skúste šťavy z ovocia a zeleniny, po ktorých sa budete cítiť zaručene lepšie.

Zdravé šťavy

O detoxe sme už písali. Ak však neviete, čo v článku bolo, v skratke pripomenieme: detox je proces, ktorý váš organizmus zvláda bez pomoci “čarovných” detoxikačných prostriedkov ako sú čaje alebo smoothie. Ak však cítite, že potrebujete so svojím telom urobiť (najmä po zime) a dostať doň niečo zdravé, skúste šťavy. Ovocné, zeleninové, ale najmä domáce. Tak predídete obrovskému množstvu cukru, ktorý je do kupovaných džúsov často pridávaný.

Zdravé šťavy na každý deň

Určite ale príjem štiav nepreháňajte. Denne vám stačí jeden pohár. Pre maximálny účinok sa nezbavujte šupiek ak je to možné, pretože tam je najviac vlákniny.

Jablková šťava 

Je bohatá na draslík, skvelý elektrolyt, takže ho ocenia najmä športovci po dobrom tréningu. Ak si jablkovú šťavu pripravíte doma, určite neodstraňujte šupku. Riskujete síce dužinatú šťavu, ale aj zdravšie zloženie. S prirodzenou sladkosťou jabĺk sa ani nemusíte obávať, že by vám džús nechutil. 

Pomarančová šťava

S jablkovou patrí pomarančová šťava k tým najpopulárnejším a často najdostupnejším. Pomaranče si ale doma tak jednoducho nevypestujete. Aj tak to je skvelý zdroj vitamínu C.  Len v jednom pohári dostanete odporúčanú dennú dávku.