array(5) {
  ["main_navigation"]=>
  string(15) "Main Navigation"
  ["top_navigation"]=>
  string(14) "Top Navigation"
  ["mobile_navigation"]=>
  string(17) "Mobile Navigation"
  ["404_pages"]=>
  string(16) "404 Useful Pages"
  ["sticky_navigation"]=>
  string(24) "Sticky Header Navigation"
}

Zoznámte sa s Prosom, jedna z najstarších obilnín

Domov/Články/Zdravá životospráva/Zoznámte sa s Prosom, jedna z najstarších obilnín

Poznáte proso? Táto obilnina patrí medzi najstaršie a dnes vám predstavíme, aká je jedinečná. Patrí medzi najlepšie zdroje obilnín s vysokým obsahom vlákniny s mnohými zdravotnými výhodami.

vyhody prosa

Bezlepková obilnina

Mnoho ľudí si myslí, že jesť bezlepkovo znamená nezaradiť do svojej stravy obilniny. Proso je príkladom obilniny, ktorá je vhodná aj pre celiatikov a ľudí citlivých na lepok. Rozhodne by ho mali do svojej stravy pridať aj ľudia bez citlivosti na lepok.

Proso bohaté na výživné látky

Proso je bohaté na minerálne látky ako vápnik, meď, železo, horčík, fosfor, draslík a selén. Okrem toho obsahuje vitamíny riboflavín, B6, C, E a vitamín K. Navyše nám proso obohatí jedálniček o jedinečný typ chuti.

Vysoký obsah vlákniny

Proso ponúka vysoký obsah vlákniny, tým dokáže upraviť hladinu cholesterolu v krvi. Okrem upravenia cholesterolu podporuje obsah vlákniny zdravie srdca a tým znižuje riziko infarktu a mozgovej príhody.

proso

Udržuje zdravé trávenie a pomáha pri tráviacich problémoch

Podporuje zdravé a pravidelné trávenie. Môže tiež pomôcť k vyriešeniu problémov ako je hnačka a podpora črevnej mikroflóry.

Pôsobí detoxikačne

Pôsobí detoxikačne a zvyšuje funkciu pečene a obličiek.

Podporuje tvorbu červených krviniek

Proso je bohaté na železo a s kyselinou listovou pomáhajú predchádyať anémií, tým udržuje primeranú hladinu hemoglobínu.

Zaraďte proso do jedálnička buď ako súčasť receptu, alebo ako samostatnú prílohu. Pri varení dbajte na to, že proso sa rýchlo varí.

2020-08-05T09:45:02+02:0001. augusta 2020|Zdravá životospráva|

Pozrite si naše videá

Na YouTube nájdete aj náš BILLA kanál, na ktorom vám prinášame zaujímavé témy, recepty a rozhovory so známymi osobnosťami. Naučte sa niečo nové, inšpirujte sa alebo len tak relaxujte pri videách, ktoré pre vás s radosťou pripravujeme.

Inšpirujte sa našimi receptami

Život je omnoho lepší s dobrým jedlom. V našom receptári BILLA Kulinárium sa môžete inšpirovať množstvom receptov. Na výber máte zo širokej ponuky chutných jedál. Zdravé, chutné, rýchle, bez mäsa, s mäsom, aj bez laktózy a lepku. Začať môžete aj týmito tromi:

Kelové fašírky s mäsom sú jemné a chrumkavé, no pritom vôbec nie sú ťažké či mastné. Skúste aj vy do fašírok schovať kel a namiesto vyprážania...

 Slané muffiny so syrom a slaninkou sú skvelé občerstvenie v čase návštevRúru rozohrejeme na 180 stupňov Celzia a formu na muffiny vymastíme...

PostupVo väčšej miske prešľaháme žltky so štipkou soli a oboma cukrami.V hrnci privedieme takmer k varu smotanu a mlieko. Naberačkou tenkým...

Go to Top